Кандидатам

Ви — кандидат до міської ради, на посаду міського голови або співробітник передвиборчого штабу? Дякуємо, що зацікавилися Велосипедною декларацією.

Ми — велосипедні активісти, громадяни України та виборці, які переконані, що міста України повинні розвивати велосипедний транспорт. Ми просуваємо цю думку не тому, що “нам немає, де кататись” - з цим проблем немає, бо ми катаємось за містом 🙂 Ми просуваємо тему велотранспорту тому, що хочемо зробити міста кращими. Існують сотні досліджень про те, що велосипед приносить користь тим, хто ним користується, та користь усьому місту у вигляді менших або відсутніх заторів, чистішого повітря і вільних міських просторів. Також велосипеди приносять економічний зиск, покращують безпеку доріг, піднімають імідж міста і роблять його більш привабливим для життя, туризму та інвестицій. Якщо хоча би 5-10% від щоденних поїздок здійснюються на велосипедах, це приносить велику користь і покращує автомобільний рух, звільняючи дороги для спеціального і службового транспорту, автобусів, тролейбусів і тих автовласників, хто, з якихось причин, мусить або воліє їздити на автомобілі. Подивіться на європейський рейтинг найкращих міст для життя: всі ці міста мають розвинений велосипедний транспорт, належну інфраструктуру та міські програми.

Ви не повинні бути велосипедистом, аби розуміти важливість велотранспорту і розвивати його у своєму місті. Мільярдер Майк Блумберг ніколи не їздив на роботу на велосипеді, тим не менш він за короткий час зробив своє місто, Нью-Йорк, дуже велосипедним. Хоча, якщо б ви їздили на велосипеді, це підняло би ваші шанси на виборах і збільшило б тривалість та якість важого життя!

Запрошуємо вас долучитися до всеукраїнської кампанії “Я за велосипед!”

Пропонуємо такий план дій:

1. Прочитайте велосипедну декларацію

У ній ми прописали конкретні вимірювані кроки, які Ви можете зробити після перемоги на виборах і які матимуть позитивний ефект на розвиток велотранспорту у вашому місті, яке би маленьке чи велике воно не було. У формулюванні та відборі цих пунктів брали участь активісти та експерти з 14 міст.

2. Прочитайте статтю “Пояснення декларації”,

якщо вам незрозуміла логіка чи раціональність пунктів в декларації. У ній викладено деталі та пояснення до кожного пункту та поради, як конкретно їх можна втілити. Якщо у вас усе ще залишилися запитання, ми будемо раді на них відповісти особисто.

3. Підпишіть декларацію 

Декларацію може підписати: кандидат на посаду міського голови, керівник міського осередку політичної партії, що йде на місцеві вибори, або перший номер партійного списку. Декларацію потрібно підписати власноруч і передати оригінал або скан-копію міському координатору кампанії, а у разі його відсутності — національному координатору (див. стор. “Контакти”).

4. Опублікуйте новину 

про ваше приєднання до декларації на сайті партійного осередку, а також на фейсбук-сторінці осередку або вашій офіційній чи особистій сторінці.

5. Виграйте вибори 

Наші аудиторія - молоді прогресивні люди 18-35 років, які люблять своє місто і бажають йому кращого майбутнього. Через інтернет, ЗМІ та інші комунікаційні канали ми закликатимемо цю електоральну групу робити вибір лише серед тих кандидатів та партій, які підтримали велосипедну декларацію, і не розглядати ті кандидатури, які декларацію не підтримали.

6. Після виборів - здійсніть задекларовані кроки

Протягом перших трьох тижнів після набуття повноважень просимо вас знайти можливість зустрітися з велосипедними активістами, депутатами міськради та профільними чиновниками вашого міста (відділи транспорту, містобудування, молоді та спорту, ДАІ), створити робочу групу, підготувати план дій і почати його втілювати. Ми як активісти будемо пильно стежити за вашими діями або бездіяльністю у цьому напрямку і регулярно та ефективно оприлюднювати цю інформацію.