Підсумки кампанії “Я за велосипед” після проведення місцевих виборів 2015

Підбиваємо цьогорічні підсумки кампанії “Я за велосипед”, яка стартувала 15 вересня 2015 року завдяки плідній співпраці велоактивістів України та була організаційно підтримана Асоціацією велосипедистів Києва.

Нагадаємо, що в рамках кампанії “Я за велосипед!” пропонувалося всім кандидатам на посаду міського голови або до міської ради будь-якого українського міста взяти на себе зобов’язання, у разі обрання на виборах 2015 року, підтримувати розвиток та популяризацію велосипедного транспорту шляхом виконання п’яти пунктів Велосипедної декларації:

1. Встановити правило, за якого не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету міста (фінансування доріг та парковок) має спрямовуватись на проекти і програми, що підтримують розвиток велосипедного транспорту (будівництво велодоріжок, велосмуг, встановлення велостоянок, проведення популяризаційних заходів та ін);


2. Розробити і затвердити міську цільову програму розвитку велотранспорту, а у випадку, якщо така програма вже існує, вона має бути профінансована і втілена у визначені в ній терміни та у повному обсязі;


3. Ініціювати та реалізовувати створення й розвиток велопішохідних зон,зокрема, появу нових вулиць та площ, вільних від автомобільного руху, періодичне або постійне перекриття центру міста та зелених зон від руху автомобілів, створення рекреаційних велопішохідних доріжок та інші подібні заходи;


4. Запровадити у складі виконавчої гілки міської влади посаду міського уповноваженого з велосипедного транспорту (“cycling officer”) із належними повноваженнями, та забезпечити відбір на цю посаду на конкурсних засадах особи, яка знається на темі велосипедного руху і буде дієвим координатором велосипедних проектів у міській владі та контактною особою для активістів і громадських організацій;


5. Забезпечити встановлення зручних та безпечних стійок для зберігання (парковок) велосипедів біля міської ради, її управлінь, комунальних підприємств та інших муніципальних будівель. У випадках, коли такі стоянки вже існують, на прохання велосипедних активістів організувати комісійне обстеження цих стоянок, опитування їхніх користувачів, та, у разі потреби, провести оновлення, переміщення та/або розширення цих стоянок.

Отже, у кампанії взяло участь 30 міст з усієї України, в яких велоактивісти доклали чимало зусиль, в результаті чого загалом було підписано 393 декларації. 

підписано декларацій

Серед цих декларацій 327 – було підписано кандидатами у депутати і 66 декларацій – кандидатми на пост міського голови.

декларацію підписалиНайбільше декларацій було підписано в Києві та Одесі (51 і 47 відповідно). Також великою кількістю підписантів можуть похизуватися Боярка Київської області (37) , Южноукраїнськ Миколаївської області (30), Ужгород (29) та Тернопіль (27).

Проте “продуктивність” підписання декларацій є трохи іншою. Загальна чстка “виграшу” складає 16%.

частка виграшу

Зокрема, серед підписантів, що виграли вибори і стали депутатами варто відзначити Боярку, в якій найбільша частка депутатів, які підтримують розвиток велотранспорту, а саме – 8. На другому місці – Бердичів 6, на третьому – Київ, Одеса, Ужгород, Бар Вінницької області – 5. На жаль, зовсім ніхто не пройшов з велоспільноти по результатах виборів у містах Харків, Світловодськ, Івано-Франківськ, Луцьк, Павлоград, Яремче, Бережане та Южне. Однак третя частина міст (10 з 30), що брали участь у кампанії “Я за вело”, обрало міським головою кандидата, що публічно зобов’язався підтримувати розвиток велоінфраструктутри в своєму місті. Це такі міста, як Боярка, Ужгород, Бар, Миколаїв, Львів, Кам’янець-Подільський, Миргород, Житомир, Хмельницький та Кременчук. Дуже сподіваємось побачити відповідальність політиків і досягнення конкретних результатів.

після виборів

Що ж стосується подальших кроків у реалізації пунктів декларації, то в більшості містах-учасниках кампанії ведуться переговори стосовно розвитку велотранспорту. Зокрема вже розробили велоконцепцію і очікують розгляду та затвердження цільової програми розвитку велотранспорту в таких містах, як Миколаїв, Полтава, Вишгород, Тернопіль та Житомир. В містах Львів, Миргород, Вінниця, Одеса, Кам’янець-Подільський та Біла Церква робиться наголос на вчасному виконанні необхідних заходів, згідно із затвердженою програмою. Міста Бучач і Бердичів повідомляють про підтримку з боку місцевої влади ідей розвитку велоінфраструктури навіть тими, хто не підписував декларацію. Міста Хмельницький та Боярка залучилися підтримкою місцевої влади і готові розпочинати роботу над розробкою велоконцепції.

Бажаємо успіхів та наснаги всім, хто залучений до роботи з метою велосипедизації країни! 😉

І не забуваємо оприлюднювати обличчя відповідальних політиків:

Київ

Хмельницький

Тернопіль

 

Миргород

Миколаїв

Львів

Кривий Ріг

К-Подільський

Боярка

Zhytomyr

Zaporizgzgia

Yuzhnoukrainsk

Poltava

 

12351032_743029292495679_1763930319_n

Bila Tserkva